Miluji léto. Vážím si každého dobrého dne. Maximum práce se snažím přesunout z kanceláře na terasu svého domu. Každý den hraji fotbálek se svými dětmi a po večerech mluvím o životě a filozofii se svými ženami. Léto mne naplňuje klidem, harmonií a radostí.

Zemřel Pavel Sláma, zakladatel a nadšený ředitel společnosti Datart. S Pavlem jsem se nikdy  osobně nesetkal. Zaujal mne jeho životní příběh. Jak na malé motorce objížděl jednotlivé pražské prodejny své společnosti a snažil se získat kvalitu tam, kde to nebylo úplně snadné. Stál jsem o setkání s tímto zajímavým člověkem a odkládal schůzku,  až bude více času. S Pavlem Slámou se již nesetkám, ve věku 48 let zemřel.

 

Léto pomalu končí. Přemýšlím, kolikrát je mi ještě souzeno zažít radosti léta ?  Třicetkrát ? Či patnáctkrát ? Každý den, který žijeme je vzácný. Jen si to možná každý den ráno dost dobře neuvědomujeme.

 

Asi nestihnu zrealizovat všechny své nápady. O to více toužím poznat to podstatné. Věnovat energii tam, kde má smysl. Vybrat jen myšlenky, do kterých stojí investovat převzácnou hodnotu času. Neztrácet minuty vodopády planých slov. Být jen s lidmi, s kterými stojí prožít čas. Ušetřené hodiny věnovat svým blízkým a dětem. Usmívat se na hezké dny, které se smějí na nás. Na každý ze dnů, který nám byl ještě dán.