Ahoj milí kolegové, přátelé,

dovolte, abych Vás na začátku nového roku přivítal se třemi myšlenkami. Budu rád, když Vás do nového roku naladí tak, jak ladí mne.

Nápady stále mám
Stále mne napadají skvělé věci, kterými můžeme Ekonomky rozvíjet. To je pro mne skvělé. Miluji nápady, kterými se dokážeme odlišovat od zástupu ostatních. Baví mne nápady, které nám dávají možnost přinášet výrazně jinou službu. Na nápadech a invenci jsem vždy stavěl svoji životní cestu.

Podle existence nápadů třídím různé společnosti. Na ty bez úspěchu, bez nápadů a tedy bez naděje. Na ty, které nemají úspěch, mají však nápady a tím i naději. Na ty, které mají úspěch avšak nemají již nápady. Tedy společnosti s výbornou přítomností a nejistou budoucností. A přirozeně také na společnosti, které mají úspěch i nápady. Společnosti s výbornou přítomností a nadějnou budoucností.

Tok nápadů se netenčí. Naopak. Máme v ES stále více a více nových skvělých myšlenek. Přichází více nových myšlenek nežli stíháme realizovat. A tak se šuplíky plní skvělými budoucími projekty. Zlepšujeme svoji schopnost nápady implementovat. Cesta od nápadu k reálné hodnotě se výrazně zkracuje. Naše nápady nám tak přinášejí radost a užitek rychleji. Tedy milí kolegové, patříme do čtvrté skupiny. Jsme společnost s velkým úspěchem dnes i nadějnou budoucností. A to je prvá myšlenka, kterou jsem Vám chtěl dnes, prvého ledna 2018 napsat.

Máme skvělé lidi v ES
To je druhá myšlenka tohoto nového roku. Připravuji již měsíc víkendovku. Ležím ve Vašich statistikách. Je úžasné vidět, jakých výsledků dosahujete. Vytříbili jsme se za ty roky ve společnost výborných lidí, kteří úžasně ovládají svoji práci. V kvalitě našich lidí máme v Ekonomkách obrovskou hodnotu. To je společně s velkou schopností invence druhá výborná zpráva, na které stavíme další náš rozvoj.

Loňský rok byl z mnoha důvodů mimořádně těžký. Klacky pod nohy ze strany ČNB. Šílené zvyšování cen základních materiálů. Přehlcené úřady i znalci bank. Pracovat pro klienty v roce 2017 bylo výrazně těžší, nežli v předchozích letech. Přesto jste těžké okolnosti zvládli skvěle. Jako skuteční profesionálové jste se vypořádali s každou těžkostí, která přišla. Díky Vaší práci většina našich klientů významně horší okolnosti nepoznala. I ti co poznali, nakonec prošli rokem 2017 nad očekávání dobře.

Víme, kam jdeme
To je třetí myšlenka roku 2018. Náš vývoj není souborem náhod. Víme přesně kam jdeme a co je náš cíl. Neženeme se a nikdy v Ekonomkách nepoženeme za tím postavit všechny domy světa. Chceme najít rovnováhu a z rovnováhy pramenící dlouhodobou harmonii a radost.

Přichází k nám velké množství klientů a stejně velké musíme odmítat. Ve Zruči nám schází lepší zázemí, více místa. Během jara si však již zabydlíme nové firemní sídlo v Chotíkově. K větší pohodě najdeme ještě několik správných nových kolegů. Nové připravované technologie nám usnadní komunikaci s klienty. Otevřeme nový skvělý program Děkujeme. Posuneme některé stávající programy. A představíme nové skvělé domy. A hlavně se budeme svoji prací dále bavit. Protože přinášet radost z vlastního domu je úžasná práce.

Děkuji Vám milí kolegové za skvělou práci. Vážím si každého z Vás.

Přeji Vám milí kolegové vše dobré v roce 2018. Nechť Vám každý den přinese několik důvodů k úsměvu. Přeji Vám radost klientů ze svého domu. Přeji Vám radost Vašich blízkých. Hlavně Vám přeji, ať Vás Váš život těší a baví.

Váš David Mencl