Je toho hodně, co se v poslední dekádě nepovedlo. 🙁

Trápí nás obrovský nárůst cen všeho. Inflace okrade každého, kdo poctivě spořil. Schází statisíce lidí, kteří by chtěli pracovat. A tento nedostatek poškozuje budoucí prosperitu naší země. Povolování staveb nefunguje, nestaví se a bydlení se stalo nedostupným. Slibovaná podpora mladým rodinám zůstala na papíře. Důchody mé generace se řítí do obrovského průšvihu. Dluhy země budeme splácet desítky let.

Je toho hodně, co se nepovedlo. Můj strach je však přesto jinde. Bojím se o duši národa. Naše země nevzkvétá. Vztahy mezi lidmi hrubnou. Místo povznesení obecné kultury přibývá křupanství. Každá pravda mé své další alternativní pravdy. Až množství alternativních pravd způsobuje, že nic už není pravda.

Až k tomu úplně nejdůležitějšímu. Atmosféra naší země není šťastná. Lidé ztratili část své životní radosti a svého štěstí. Vidím mnohem více nervozity. A vidím občas také rezignaci. Cestuji po Evropě a cítím z Portugalců, Němců, Poláků větší radost nežli zažívají lidé doma v Česku. Jsme li doma méně šťastní nežli ostatní, pak je to pro mne ta nejhorší zpráva ze všech možných. Duše národa ztrácí svoji radost.

Potřebujeme zahladit příkopy ve společnosti. Změnit atmosféru. Potřebujeme vzhlížet ke slušnosti a eleganci. Potřebujeme, aby atmosféra společnosti začala být zpět zdravá a radostná. Zasloužíme si žít v zemi, kde lidé k sobě mají dobré vztahy. Kde nejsou pravdy ohýbané, pravda je znovu pravdou a lež zase lží. Potřebujeme zemi, kde prosperujeme ze svých znalostí a píle, místo zadlužování se na úkor brzkých budoucích let. Charakter národa povznesou témata vznešená, nikoliv hrabání se v hnojích.

Česko si zaslouží být spokojenou a šťastnou zemí. Je čas na změnu, kde duše národa šťastná není.

Tak nám každému přeji šťastnou volbu. 🙂