Hned úvodem musím vysvětlit ten poločas. Je mi dnes 47 let a pochopitelně nečekám, že jsem v poločase svých celkových dní. To nejspíše ne. Poločas uvažuji jako polovinu času dospělého. A fotbalovým pohledem vím dobře, že žádný hráč nemá jistotu, že druhý poločas dohraje celý. Každý můžeme dostat červenou kartu, a to i bez varování nečekaně.

Ve svých 47 letech jsem dospěl k momentu naprosté harmonie a štěstí. Tak nějak cítím, že právě teď ideální konstelace intelektu a fyzických sil jsou na samém vrcholu. Nejspíše v dalších letech s přibývajícím věkem budou pro mne okolnosti o chloupek méně příznivé nežli dnes. I s tím jsem však připraven hrát se šarmem a úsměvem v očích.

Dnes jsem však absolutně šťastný. Jak by má cesta hledání dokonalosti dospěla k vytouženému bodu absolutního štěstí. Bodu tak mimořádného a vzácného, až se tají dech. Cítím se jako bych šel dlouhou cestu a dospěl do vytouženého cíle.

Nacházím úžasné uspokojení při pohledu na své krásné čtyři děti. Na jejich nádherné osobnosti. Těším se z pohledu na jejich prvé samostatné kroky životem.  Chvěji z pocitu jaké jsem v nich vychoval lidi.

Plným srdcem prožívám nádhernou lásku obou svých žen. Nesobeckou, upřímnou, zamilovanou. Po tolika letech a stále zamilovanou. Stále více zamilovanou. Co mnohým není přáno poznat, já zažívám na druhou. Vztah tak silný a krásný, že pochopit tento je jen těžko možné.

Dávno bych nemusel pracovat. A já přesto pracuji s naprostým nadšením. Mnoho hodin každý den. Pohlcen myšlenkou dokonalé služby. Radující se z výsledků dnešních i budoucích připravovaných. Už dávno jsem pochopil, že za svůj život nirvány dokonalého v byznysu dosáhnout nestihnu.  Možná nikdo nestihne. Již jen samotná cesta k tomuto, schopnost velkých kroků každý rok, mne naplňuje štěstím. Nápady jsou mně motorem. Výsledky odměnou.

No a pak ta přátelství. Pevná. Celoživotní. Často rozená z mimořádné složitosti vztahů a okolností. Diamant se rodí za mimořádného tlaku. Přišel jsem o několik lidí, které jsem za přátelé považoval, ale přáteli nebyli. Nestýskám po těchto. Mám kolem sebe několik mimořádných přátel, kde přátelství odolalo tlakům a okolnostem nepříznivým. Tito lidé jsou mně nad všechny diamanty vzácní. A já vím, že tato přátelství vždy si ochráním.

Dospěl jsem do bodu naprosté harmonie a spokojenosti. Přál bych tento pocit každému z Vás. Nic mně neschází. Po ničem novém netoužím. Dnes se nastěhuji do domu, který jsem si k narozeninám postavil. Naliji skleničku, myšlenkou se zastavím u každého z Vás. A užiji si pocit, ke kterému jsem směřoval mnoho dlouhých let.

Váš David Mencl

2 komentáře článku “V poločase naprosto šťastný

  1. Fejetony?! Ne, myslím že to je špatně. Krédo svého žívota? To je ano. Děkuji za tu cestu Váše života na které existuje Váše radost od pomocí mnoho lidí!
    Mám stejný věk, mít svůj baraček to je naš z manželkou (už jsme spolu 24 let, máme ve Čechách dceru 12 létu, jsme z Ukrajiny) sen a chceme ho se splní díky vaší společnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *