Překlenovací úvěr je náš klíč, kterým odemykáme bydlení i mladým rodinám. Zároveň je to nejčastěji diskutované téma těmi, kteří žijí pro hledání chyb na ES. A jak to tak bývá, jde často o diskuse jalové bez základního pochopení.  Odpovím na některé otázky a možná tak přinesu pochopení tam, kde scházelo.

 

Proč vůbec ES poskytují překlenovací úvěr ?

Překlenovací úvěr je produkt, na který já osobně jsem velmi hrdý. Je to pro mne špičkou ledovce, jak by podnikání mělo vypadat. Podnikání, kde firma nekouká jen na svůj zisk a snaží se být ve svém prostoru prospěšná. Prospěšná i za cenu vlastního nepohodlí.

V Česku se dobře dům staví těm, kteří disponují alespoň 30% vlastních úspor. To však obvykle mladí lidé nejsou. Běžná rodina pokud musí platit vysoký nájem, životní náklady, rozvoj svých dětí, nemá šanci spořit významnou položku. Bez vlastních úspor jsou pak mladé rodiny uzamčeni v nutnosti platit celý život drahý nájem a za takto vynaložené peníze nevytvořit žádný majetek.

Překlenovací úvěr je náš klíč, kterým jsme za dvanáct let odemkli možnost bydlet ve vlastním domě tisícům mladým rodinám, které by jinak vlastní dům mít nemohly. Jsem upřímně hrdý na tento produkt. Na schopnost pomoci rodinám, kterým nikdo jiný pomoci neuměl, či nechtěl.

 

K čemu přesně překlenovací úvěr slouží ?

Překlenovací úvěr stírá rozdíly mezi klienty bank, kteří mají a nemají své úspory. Banka je vždy velmi opatrná. Proto vyžaduje, aby prvé náklady nesl klient ze svých úspor. Náklady s projektem, nálady se stavebním povolením, náklady se základovou deskou a části zdiva. To vše banky vyžadují, aby klient zaplatil ze svého. Kdo dříve naspořeno neměl, tomu byla hypotéka nedostupná – uzamčená.

Právě překlenovací úvěr je klíč. Překlenovacím úvěrem nahradíme bankou požadované úspory. Tedy rozestavíme dům do fáze, od kdy je již možné čerpat hypotéční úvěr. Později pak postupným čerpáním hypotéky překlenovací úvěr umoříme tak, aby na konci stavby zůstala ke splácení jen hypotéka.

 

Jistě máte na úvěru mastný úrok a pěkný zisk.

Výtka pro mne z nejmilejších. Obvykle nás touto častují lidé, kteří jsou sami veskrze zištní. Lidé, kteří nikdy nedělají nic bez odměny. Tací naší filozofii nepochopí a nikdy této neuvěří.

V ES prosperujeme velmi dobře stavěním domů. Stali jsme se největším českým stavitelem. Zároveň nejsme nenasytní. Většina našich programů nevytváří žádný zisk. Přináší “jen” lepší službu a náš pocit smysluplné práce.

Stejně tak Překlenovací úvěr. Experimentovali jsme a hledali různé cesty. Dnes však již zase poskytujeme tuto půjčku zcela bez úroku a bez poplatků – RPSN 0%. Čistá nekomerční služba svým klientům. Žádný zisk. Jen dobrá služba. V této podobě mám já osobně program Překlenovacího úvěru nejraději.

Pokud nemáte žádný úrok a čas od času potkáte někoho, kdo půjčku nevrátí, musí být program prodělečný. Program tak každý rok vykazuje znatelnou ekonomickou ztrátu. Ztrátu, která nás netěší.

I tak má pro nás tento program smysl. I když naprosto chápu, že někteří nedokáží tento poslední odstavec vůbec pochopit. Jsou však různé zisky v našich životech. Některé se nedají měřit penězi a ty bývají často těmi nejcennějšími. 🙂

 

Proč stejně nepostupují jiní stavitelé ?

Jsou v zásadě tři důvody, proč čeští stavitelé neposkytují překlenovací úvěry. 

Prvým důvodem jsou jen snadné cesty. Mnoho mých kolegů vnímá podnikání jako hledání způsobu, jak co nejsnáze vydělat co nejvíce peněz. Sledují prospěch svých firem, nikoliv prospěch svých klientů.

S takovou filozofií se přirozeně do překlenovacího úvěru nepustíte. Ten Vám přinese mnoho starostí s legislativou, s neplatiči s těmi, co na Vás útočí jen proto, že děláte něco neobvyklého čemu nerozumí. Tedy kdo hledá sobě snadnou cestu, ten vlastní finanční produkt vytvářet nebude.

Druhým důvodem je nutný velký kapitál. Abychom mohli klientům poskytovat překlenovací úvěr, museli jsme přesvědčit své akcionáře, aby se vzdali nároků na své zisky. Téměř všechny zisky společnosti za řadu let kumulujeme, abychom vytvořili kapitál nutný ke snadným půjčkám. 

Jsem sám velký akcionář ES. Této myšlence naprosto věřím. I pro mne je někdy těžké vzdát svého podílu na zisku ve prospěch tohoto programu. Mám tedy pochopení, pokud v jiných firmách zisk každý rok majitelé pro sebe rozdělí. Nakoupí nová auta, drahé dovolené, domy, norkové kožichy, nebo třeba zaplatí drahé školné svým dětem. Vzdát se zaslouženého zisku je z mnoha důvodů těžké. Bez toho však kapitál vytvořit nelze a tedy ani produkt překlenovací půjčky.

Třetím důvodem je obava ze ztráty. To je důvod nejpádnější. Také nad tímto často rozjímám. Právo v Česku nefunguje dobře. Pokud půjčíte peníze někomu nepoctivému, obvykle již tyto nedostanete zpět. Mnoho kolegů stavitelů pak nevidí smysl vytvářet zisk stavěním domů a pak o část zisku přicházet vlastním finančním produktem. Chápu tento pohled. Sám musím každý rok přesvědčovat akcionáře, že i přes občasnou ztrátu má tento program smysl právě tím, jak velkému množství mladých lidí umožníme vyměnit špatné nájemní bydlení za bydlení ve vlastním domu.

Nejsem z těch co nikdy nepochybují. I sám sebe musím občas přesvědčovat. Letos například průzkumem, který ES objednaly. Průzkum ukázal obrovskou závislost mezi kvalitou bydlení a pocitem šťastně prožitého života. A tak když mám zlost, že mi někdo nevrátil půjčené peníze, vzpomenu si na ty, kterým tento program pomohl bydlet lépe a žít více šťastně. Připomenu si, že přinášet štěstí má smysl, i když svět kolem nás není dokonalý.

 

Není podezřelé, že jste jediní ?

Někteří to tak již mají, že každý pokrok je jim vždy podezřelý. Jsou to vnukové a vnučky minulých inkvizitorů. Těch, kteří upalovali za zkoumání lidského těla pitvou, či za myšlenku, že země není plackou. Potkávám stejné i dnes. Cokoliv nového je apriori podezřelé. Nechápou a bohužel většinou ani pochopit nechtějí. Na slabé znalosti vytvoří silný názor, který pak ještě hlasitěji křičí do světa.

Rád jsem v životě novátorský. Rád přicházím s novými pohledy. Rád snáším přísné inkviziční pohledy, když vím, že jsem vymyslel něco skvělého. Bohužel překlenovací úvěr není tento případ. Ten jsem nevymyslel. V zahraničí velcí stavitelé poskytují krátké půjčky běžně. Také v Česku jen v jiných oborech je spojení produktu s finanční službou obvyklé. Třeba když si kupujete nové auto. V domech jsem v Česku prvý. A jsem prvým rád. 🙂

 

Proč Překlenovací úvěr ?

 

Protože každá firma má být užitečná.
Protože přinášet nové možnosti je skvělé.
Protože má smysl otevřít cestu k dobrému bydlení i mladým rodinám bez úspor.
Protože klienti nás za náš přístup milují.

 

květen 2017

51 komentářů článku “Proč Překlenovací úvěr ?

 1. Vážený pane Mencl,
  Děkuji za slova, která jsem si z Vašeho Blogu vypsala do sešitku citátů. Pohladila mě na duši hned po ránu:
  „Jsou však různé zisky v našich životech. Některé se nedají měřit penězi a ty bývají často těmi nejcennějšími.
  Přinášet štěstí má smysl, i když svět kolem nás není dokonalý.“
  K tomu není více co dodat.

  S úctou Alžběta

   • Vážený pane Mencl,
    i po roce si dovolím znovu zopakovat: “ Máte můj respekt.“ Nic se na tom nezměnilo. Pro mnohé jste zřejmě jako muž z jiné planety. Kéž by takových lidí bylo více! Dáváte naději i tam, kde již žádná není.
    Nedávno jsem se setkala s bývalým ředitelem velké firmy v Německu. Má již 92 let a mnoho toho dokázal, ale nyní smutně konstatoval, že již nemá žádné cíle… Přesto jsem mu vyjádřila svůj respekt. Obrátila jsem si jeho konstatování na sebe. Celý život jsem měla cíle, které se mi dařilo uskutečňovat. I dnes si plním menší cíle k mé radosti. Jen ten dětský sen, kdy jsem si malovala domeček a k němu cestičku lemovanou růžemi, zůstává zatím nenaplněn. Ale ta myšlenka se stále neodbytně vrací…
    Možná to chce jen více odvahy a vykročit, nebo raději vyběhnout tím správným směrem. Vždyť já jsem o celých dvacet sedm roků přece mladší! Tak proč házet flintu do žita?
    Své děti jsem učila nevzdávat se a jsem přesvědčena, že s Ekonomickými stavbami se není čeho obávat!
    Měli bychom si splnit své sny a to nejen o Vánocích!
    S úctou Alžběta

    • Děkuji Alžběto za Vaše milá slova. Přeji nám všem energii pro dobré věc po celý život. 🙂

     Hezké dny DM

 2. Dobrý den, článek je povrchní, úvěr je zadarmo? A co sankce? A co bianko směnka? A co, když vaši nečinností dojde na splatnost úvěru dříve, než se začně stavět – pak už je to váš čistý zisk, bez rizika.

  • Dobrý den Pavle, Váš komentář je takový typický zlý a neinformovaný. Dostává se mi takových nejvíce od konkurentů. Ti sami peníze půjčovat klientům nechtějí a o to více jim tento program vadí u ES. Ti pak stejně jako Vy ohýbají fakta. Pojďme však na jednotlivé Vaše poznámky:

   …zadarmo ?
   Ano Pavle, pokud vrátíte peníze ve sjednaném termínu, pak je půjčka bez jakéhokoliv poplatku a úroku, RPSN 0%. Tedy zadarmo.

   …A co sankce ?
   Ano Pavle, pokud peníze nevrátíte ve sjednaném termínu je u půjčky nastavena sankce.

   Sankce je dvojího typu. Pokud se někdo jen zpozdí, ale nakonec peníze vrátí bez nutnosti soudního poplatku je sankce 0,05%.

   Druhá sankce je pro ty nepoctivé, co peníze nevrátí a je nutné tyto vymáhat soudně a exekucí. Ty aktuálně čeká sankce 0,1%. Tedy sankce několikrát nižší nežli používají jiní.

   … A co Bianko směnka ?
   U půjček používáme směnku provázenou smlouvou a směnku nepřevoditelnou. Bohužel v Česku je nízká ekonomická gramotnost takže mnozí nechápou rozdíly mezi různými typy směnek. Vy rozdílu rozumíte Pavle ?

   Nepřevoditelná směnka znamená, že tuto nemůžeme prodat. Pokud nám někdo nezaplatí musíme se vždy obrátit na soud. Ten zkoumá, zdali k půjčce opravdu došlo a zdali je podle smlouvy splatná.

   Není nižší míra zajištění nežli směnkou. Nebo jaký jiný typ záruky za půjčku byste Pavle navrhoval ? Za jakých podmínek půjčíte peníze Vy ? 🙂

   …co když Vaší nečinností dojde na splatnost dříve …

   To je právě ta zvrácenost argumentace našich konkurentů. Když si nepůjčíte peníze u nás, ale v bance budete tuto zajímat, že se stavitel zpozdil ? Nebude. Ani by Vás nenapadlo spojovat půjčku s prací stavitele. Proč stejné děláte u nás ?

   Pokud se opozdíme s jakoukoliv prací je ve smlouvě o dílo penále za každý den prodlení. Toto penále kompenzuje sankce za prodlení ať je půjčka z banky či od Chytrého nájmu. Je tak je možné postupovat se zdravým rozumem. Jenže Vy svým dotazem snažíte se manipulovat pocit nejistoty. A zapomínáte, že situace je u naší půjčky naprosto shodná jako v každé jiné bance. 🙂

   Za dvacet let se stalo v řádu jednotek případů, že naším prodlením nastal běh sankce u půjčky dříve. Ve všech těchto případech jsme klientům vždy kompenzovali plnou 100% slevou. Tedy nikdy a nikdo neplatit sankci z půjčky, kde prodlení bylo na straně ES. Jednoduše ze slušnosti. Zkuste Pavle něco takového chtít po bance. 🙂

   …váš čistý zisk bez rizika
   No to je na závěr upřímně hodně dětský pohled. Předně žádná půjčka není bez rizika. Vždy se může stát, že z různých důvodů někdo peníze nevrátí a o tyto přijdete. A čistý zisk. 🙂 Chytrý nájem poskytuje klientům půjčky bezúročně. Občas musí nějaký dluh odepsat, když narazí na někoho nepoctivého či v maléru. Z tohoto důvodu je program hluboce ztrátový. A také proto žádný jiný stavitel nic podobného nenabízí a nikdy nabízet nebude. Abyste měl takový program ve své nabídce musíte sledovat i jiné cíle nežli je zisk.

   Hezké dny David Mencl

 3. Dobrý den
  Chci se zeptat když už jednu hypotéku mám na 23let. Je na Byt 4+1 v Kroměříži. Mám nějakou šanci u vás koupit dům+pozemek? Po případě byt prodat a doplatit hypotéku,a cca 500 000kč vložit do hypotéky na dům..?

 4. Dobrý den přeji. Rada bych se zeptala zda půjde u Vás udělat hypotéka na barak+ pozemek když mám ůver 520 000,-. Samozřejmně by jsme na hypoteku byly dva já a můj přitel. Nebo jestli by šlo zahrnout ůvěr do hypotéky. Moc děkuji za informace. Přeji hezký den.

  • Dobrý den Veroniko, ano stávající půjčka není překážkou, pokud jste schopna bezpečně oba úvěry splácet. 🙂 Zdali půjde stávající úvěr konsolidovat hypotékou bohužel nelze teď odpovědět. Bude záležet na mnoho parametrech. Nejvíce pak na likvidní hodnotě nového domu, kterým se bude o proti hypotéce ručit.

   Pěkné dny David Mencl

 5. Dobrý den,
  popravdě jsem už Váš blog přelouskal celý. Načetl jsem o Vás a firmě ES spoustu jak na Vašich stránkách tak i jinde. Jak kladného, tak i záporného. To záporné se často točí v drtivé většině kolem tohoto překlenovacího úvěru. V menším množství je to o kvalitě stavby a nějaké drobky o zdržení, či zvýšení ceny i o 500000 jen tak. No a pak je tu exot jménem lu(b)lin. Ty drobky bych docela ignoroval, protože v kvalitu Vašich staveb věřím, stavební zdržení mohou být vždy z hromady důvodů a takové zvýšení ceny si ani nelze představit bez razantních změn projektu. No a lu(b)lina zavřeme alespoň pro tuto otázku do virtuálního blázince.
  Zůstává tedy tento úvěr. Jde většinou o to, že lidé bez počáteční hotovosti tento úvěr dostanou, ale pak na hypotéku nedosáhnou. To je docela problém a jistě se může stát a jistě se i stal. Chápu, že půjčené peníze se mají splácet. Stejně tak chápu, že to někoho může frustrovat až tak, že začne škodit, protože má dluh docela velký a vyhlídky? To bude asi má druhá otázka. Jaké jsou vyhlídky v této situaci a co tedy mohou lidé dělat? Pochopil jsem, že to je docela alfa a omega vzniku té nenávisti na internetu. Ale první otázka hlavně bude: jak se to může stát? Chápu, že pro hypotéku se jde až s projektem. Ale není možné si ověřit reálnou šanci ještě předtím, než se úvěr vytvoří? A pokud ano a banka řekne, že hypotéku dá a poté nedá, není docela velká čast viny na bance?
  S přáním hezkého dne
  Lukáš

  • Dobrý den Lukáši,
   ono bohužel mnohé co si přečtete není pravda. Náš svět už je takový. A mnohé sice z pravdy vychází, ale změrně tuto neříká celou. Což je jen jiná forma nepravdy.

   1) Zvýšení ceny domu
   V ES může pochopitelně dojít ke zvýšení ceny domu. Ovšem jedině a výhradně s písemným souhlasem klienta a vždy pokud si tento něco objedná nad původní rámec. Naše smlouvy neumožňují ES zvýšit cenu ze své vůle.

   2) Kvalita domu
   Každý dům předáváme protokolem bez vad a nedodělků a v kvalitě řádné. Ke každému domu necháváme dělat protokol soudního znalce. To přirozeně neznamená, že se neobjevuje nekvalita při samotné stavbě. Objevuje. Bohužel. Co však není dobře necháme vždy opravit.

   3) Zdržení je horší téma
   Zvláště v minulém roce, kdy se často čekalo na materiál k nějakým prodlením docházelo. Naprostá většina klientů situaci chápala a radost z domu jim toto nezkazilo.

   4) Překlenovací úvěr
   Nepustíme se Lukáši do nákupu pozemku a projektování nežli připravíme detailní model financování. Pokud se tedy pouštíme do projektu tak vždy s vědomím, že financování je možné. Bohužel někdy dochází ke změnám na straně klientů. Nejčastěji bohužel rozchod klientů. A pak nastane nepříjemná věc, že je nutné zaplatit provedené práce. Ti chytřejší situaci chápu. Někteří méně chytří se nechají naočkovat a vykřikují opravdu hloupé věty.

   Pěkné dny David Mencl

 6. Dobrý den,
  Jsme manželé já 51 let a manželka 48 let. Oba pracujeme na plný pracovní úvazek. Nabídka 100 % financování domu i pozemku na celkový úvěr u vaší společnosti by se mohla týkat i nás? Pokud ano, Chápu správně, že postavíte dům a zajistíte i pozemek, a to vše sloučíte do jednoho úvěru s celkovou měsíční splátkou jak za pozemek, tak za dům? Máte možnost získat pozemek a postavit dům i v Ostravě a okolí?
  Děkuji za informace.

  Hezký den Robert

  • Dobrý den Roberte, ano program Nulová hotovost u Vás můžeme použít. Splatnost hypotéky podle věku upravíme na 22 let. Splátka tak bude o něco vyšší nežli vidíte v katalogu ES (40 let splatnost). Dům i pozemek Vám dáme do jednoho úvěru a s nalezením vhodného pozemku Vám pomůžeme. 🙂

   Pěkné dny David Mencl

 7. Dobrý den,
  Jsem 21 leta ženska,mám tryvalý pobyt na uzemi ČR. Měla by dotaz ohledně překlenovacímu úvěru a hypotéce. Já bydlim spolu s maminkou invaliditou 2.stupeńě, vydělavam penize jenom já. Chtěla by vzit hypotéku a úvěr na sebe,je to možní? Máte možnost získat pozemek a postavit dům v Praze a okolí?
  Děkuji za informaci.
  S pozdravem Mariia

  • Dobrý den Mariia, neumím Vám odpovědět bez další informace.

   – Jaká měsíční splátka za dům a pozemek je pro Vás dlouhodobě bezpečná ?
   – Jak velký pozemek a kde zhruba ?
   – Jak velký dům ?
   – A omlouvám se za nevhodnost otázky, musím se zeptat na Váš věk ?

   Pěkné dny David Mencl

    • Dobrý den Mariia,
     to je tak hraniční splátka za kterou půjde Vaše zadání realizovat. Budeme muset najít pozemek za rozumnou cenu.

     Pěkné dny David Mencl

 8. Dobrý deň,
  chcem sa spýtať, či je možné získať prekleňovací úver a hypotéku aj na Slovensku. Mám 44 rokov, bývam v podnájme v Košiciach a túžim po vlastnom bývaní. Mala by som záujem o projekt s rozlohou úžitkovej plochy 50-80m2 (Katka 7, 15B, 32, Kristína 32 alebo rastúci dom 211 A) aj s pozemkom blízko Košíc. Vedeli by ste mi pomôcť?
  Ďakujem.

  • Dobrý den Martino, ano na Slovensku naše služba funguje naprosto stejně. Tedy včetně výhody Překlenovacího úvěru. 🙂 Pozemek Vám v Košicích najdeme. Přímo v Košicích je kancelář ES, kde je skvělý můj kolega s velkou znalostí místních pozemků. 🙂

   Pěkné dny David Mencl

 9. Dobrý den,
  Chtěla bych se také zeptat. Mě je 48 let a manželovi 50 let. Máme možnost
  koupit pozemek od švagra cca za 300 000,- Kč. Na tomto pozemku by jsme si nechali rádi postavit malý domek, z Vaší nabídky. Ze začátku by jsme domek využívali na víkendy, později k trvalému bydlení. Bylo by možné využít Vaší nabídky v případě, že jsme už starší a s nulovým vkladem ? Děkuji za odpověď. Jana

  • Dobrý den Jano, ano program Nulová hotovost použít jistě můžete. Splátky budou u Vás nastaveny na 22 let. Vyřízení nemá žádnou jinou komplikaci. Tedy pohodlné řešení. 🙂

   Hezké dny David Mencl

 10. Dobrý den, je mi58let a bydlíme s přítelem 55let na ubytovně v Praze. Máme oba slušný příjem, chci se jen zeptat zda-li b, chom si mohli nechat v našem věku dovolit malý domek, stačil by 2+kk Katka43, nemáme pozemek. S pozdravem Linda

  • Dobrý den Lído, ano jistě mohli. Splatnost hypotéky nastavíme na Váš věk a tedy na 15 let. Případně můžeme uvažovat program Chytrý nájem se splatností 30 let. Hypotéku bych doporučil jako prvé řešení.

   Přirozeně musíme ověřit, že výsledná splátka bude odpovídat Vaší bezpečné.

   Pěkné dny David Mencl

 11. Dobrý večer,
  jsem pracující žena, je mi 22 let, mám pravidelný měsíční plat. Momentálně bydlím sama v pronajatém bytě a můj měsíční nájem činí cca 8500 Kč vč. energií. Chtěla bych se zeptat, zda je u Vás možné získat úvěr na přízemní dům o dispozici 3KK – 4KK spolu s koupí menšího pozemku, a to na dobu 30ti let splácení, aby hodnota měsíční splátky byla maximálně 8000 Kč.

  Děkuju za odpověď,
  Zelenková.

  • Dobrý den Michaelo,
   samotný dům snadno ano. Pokud potřebujete ve splátce řešit i pozemek, pak myslím, že splátka bude vyšší. Rozhodne Vaše volba pozemku. Počítejte spíše kolem 9.000,- možná až k 10.000,-Kč měsíčně. Můžeme vypočítat přesně pokud vyberete konkrétní pozemek a napíšete mi cenu pozemku.

   Pěkné dny David Mencl

   • Dobrý večer,

    děkuji Vám za odpověď.

    Na kolik let by bylo potřeba úvěr sjednat, aby se pohyboval v dané výši? A jaké typy domů byste mi doporučil v této cenové hladině?

    Opět předem děkuji za odpověď.
    Zelenková

    • Dobrý den Michaelo,
     nevím úplně přesně k jakému typu úvěru se vztahuje Vaše otázka. Pokud se ptáte na splátky domů Ekonomických staveb, tak ty jsou kalkulované vždy na 40 let. Splatnost kolegové upravují tak, abyste zaplatila do 70 roku života.

     Překlenovací úvěr bývá zaplacen jednorázovým čerpáním hypotéčního úvěru. V celém procesu tedy funguje jen velmi krátce.

     Hezké dny David Mencl

   • Dobrý den,

    jaká by byla měsíční splátka, pokud bych si vybrala pozemek v hodnotě 1 000 000 Kč ? Spolu se splátkou již zmiňovaného domu 3KK? Například dům Katka 15A.

    Děkuji.
    Zelenková

 12. Dobrý den,
  chtěli by jsme se s přítelkyní zeptat, zda je možné využít Váš program nulová hotovost a překlenovací úvěr. Oba jsme pracující, je mi 25 let a přítelkyně 27 let (má dceru 5 let). Náš měsíční příjem je dohromady zhruba 40 000 Kč + 3000 Kč za výživné. Nájem, včetně energií činí zhruba 10 000 Kč. Pozemek máme o velikosti 1 200 m2. Chtěli by jsme přízemní dům 4+kk, s měsíční splátkou do 12 000 Kč. Přítelkyně má ještě půjčku cca 150 000 Kč na bydlení a já půjčku na cokoliv, ve která zbývá doplatit 40 000 Kč.

  Děkuji za odpověď,
  Patrik

  • Dobrý den Patriku,
   ano při Vašem zadání je stavba snadno možná. Stávající půjčky zrefinancujeme do hypotéky. Rodinnému rozpočtu se tedy svýznamně sníží splátky za tyto.

   Vaše zadání nemá žádnou komplikaci. 🙂

   Hezké dny David Mencl

 13. Dobrý den, mám dotaz ohledně preklenovaciho úvěrů tak nějak jsem nepochopil kdy ho splatím s nulovou hotovostí . Mám 25 let plat 17 000 a přítelkyně 23 a plat 14 000 platíme měsíčně za byt 10 000 se vším všudy ..pozemek nemáme a dum tak 4+1 nejlépe možná 5+kk třeba a aby to šlo splácet tak do 13 000 Kč měsíčně šlo by to nějak řešit ? Předem děkuji za odpověď .

  • Dobrý den Jakube,
   překlenovací úvěr zaplatí jednorázová platba čerpání hypotéky. Tedy hypotéční úvěr bude připravený i na hodnotu překlenovacího úvěru. Nebudete tedy splácet měsíčním splácením. Jde o jednorázové zaplacení. Splácíte pak hypotéky ve splátce, kterou máte uvedenou u každého domu.

   Pěkné dny David Mencl

   • Dobrý den,
    a o jak velkou částku překlenovacího úvěru se jedná, kdyby šlo o dům Katka 12 v programu nulová hotovost s doplňkovým vybavením- tepelným čerpadlem, kuchyní, luxusní koupelnou, chytrým domem, rekuperací, hromosvod, terasa, okapový chodník?

    Takže tento překlenovací úvěr je vždy nutný a prakticky poviný, pokud nemám bankou požadovných 20 % z ceny domu a pozemku, když chci aby hypotéka klapla?

    • Dobrý den Radku,
     nikoliv. Překlenovací úvěr není povinný ani nutný. Je to velké usnadnění celé cesty k vlastnímu domu. Je však možné program Nulová hotovost použít bez překlenovacího úvěru. Doufám, že to takto vyplývá ze samotného mého Blogu. Tedy nemusíte tento vedlejší produkt používat pokud nechcete. A zároveň Vám tento hodně umete cestu, pokud chcete postavit dům bez vlastních úspor.

     Pěkné dny David Mencl

 14. Dobrý den, pane Davide, prosím Vás o radu.
  Máme rodinný dům (odhad RK cca 3200000) na pozemku 1760 m2. Chceme dům prodat a ponechat si pozemek cca 800m2 a na něm postavit dům od Vás s tím, že bychom hradili náklady po prodeji stávajícího domu. Jaké jsou reálné možnosti? Stavět po prodeji stávajícího domu, anebo je možné stavět hned, aniž je dům již prodán. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Ladislave, ano je snadno možné. Dobře Vám v tomto poslouží program Pohodová stavba, kde nový dům platíte po přestěhování a prodeji stávajícího. Je nutné ohlídat dvě věci:

   1) Zdali místní regulativ umožňuje v místě postavit druhý dům. Na 95% nebude problém, leč je třeba mít jistotu.
   2) Oddělit pozemky před zahájením stavby nového domu. Aby nový dům vznikal na vlastním parcelním čísle a nebyl tak zatížený původní hypotékou. Pokud na původním domě hypotéka je. To je podstatné.

   Pěkné dny David Mencl

 15. Dobrý den pane Mencl. Ráda bych se zeptala zda máme s manželem nějakou šanci dostat se u vás do programu Nulová hotovost. Mě je 47 let a manželovi 61 let. Již několik let bydlíme v podnájmu, neboť vlastní nemovitost nemáme. Rádi bychom získali vlastní bydlení,abychom se nemuseli stále stěhovat a peníze, které platíme za nájem mohli investovat do vlastní nemovitosti.

  • Dobrý den Iveto, bude nutné stavět financováni na Vás a využít Váš příznivý věk. Je tedy nutné, abyste svým příjmem byla schopná splácet více jak 50% úvěru. Pak můžeme u Vás pracovat se splatností 23 let. To je stále velmi dobrá splatnost a příznivá měsíční splátka.

   Pěkné dny David Mencl

 16. Dobrý den,je mi 50let,momentálně končím jednu etapu žívota 🙂 a tu druhou musím začít od začátku :)Mám dva prýma syny,ale jsou ještě školou povinné :),mám mále úspory pro svou potřebu,takže nic co bych mohla použít pro nové bydlení,v současné době sháním pronájem bytu,ať se můžem s klukama přestěhovat a konečně v klidu žít :)našla jsem si na Vaších stránkách asi nejlevnější domeček,ale nám by stačil MILUŠKA 15,chci se zeptat,zda mám šanci tento domeček získat,pozemek nemám,ale zatím jsem zdravá a mám zdravé ruce :),nemám žádné dluhy.Chci se zeptat kolik by byla měsíční splátka tohoto domečku i s pozemkem bez finančního vkladu z mé strany a zda stavíte domečky i v Šumperku,moc děkuji Monika

  • Dobrý den Moniko, předně přeji ať druhá část života běží k Vaší spokojenosti a radosti.

   Hypotéku můžete uvažovat se splatností 20 let. To je pořád dobrá splatnost na rozumnou měsíční splátku. Jaká bude celková splátka Vám bez určení ceny pozemku vypočítat neumím. Bude tedy záležet na ceně pozemku, který vyberete. Já si v Šumperku dovolím odhadnou pozemek za 1.000.000,-Kč s domem Miluška 15 a splatností 20 let pak můžeme splátku očekávat 18.500,-Kč měsíčně.

   Pěkné dny David Mencl

 17. Dobrý den, zaujal mě program nulová hotovost a chtěla bych se zeptat, zda jsem to pochopila správně. Pokud nemám žádné peníze nebo do té doby než bych začala chtít stavět nenašetřila potřebnou částku, abych mohla dosáhnout na hypotéku, tak Vaše společnost mi zajistí ten překlenovací úvěr. A já tedy začnu splácet po dostavení domu nebo budu muset platit nějakou částku už před dostavením?
  Děkuji

  • Dobrý den Terezo,

   ano. V programu Nulová hotovost můžete začít splácet, až po úplném dokončení stavby domu a přestěhování. Nemusíte tedy platit nic během stavby.

   Pěkné dny David Mencl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *