6 důvodů, proč je schválení zákona o ČNB jedna z nejhorších zpráv za posledních deset let

Vážený pane guvernére, 

vážení páni viceguvernéři, 

po několika neúspěšných pokusech se Vám včera podařilo zneužít tíživé situace naší země a konečně nechat sami pro sebe schválit zákon, který do Vašich rukou svěřuje nebývalou moc. 

Je to pro Vás jistě důvod k velké oslavě. A zároveň je to velmi smutná zpráva pro naši zemi. Dovolte mi rekapitulaci šesti důvodů, proč je Váš úspěch zároveň trpkou prohrou Česka. 

Pokračování

Kdy je hypotéka bezpečná a kdy raději počkat

Dnes o tom, pro koho je hypotéka vhodná a kdo by naopak měl s hypotékou raději počkat. Podíváme na vhodnost hypotéky z pohledu příjmů, věku i životní situace. O tom, kdy je hypotéka skvělým služebníkem a kdy naopak špatnou možností bude tento Blog.

Pokračování

Banky akcelerátory krizí

Těžké dny lépe vyjeví kvalitu každého. Těžké dny sundavají společenské masky a můžeme tak pohlédnout do skutečné tváře sobě i jiným. A já nejsem popravdě nadšený, co nám těžké dny řekly o bankovním systému kolem nás. O tom bude můj dnešní Blog. O tom, že banky krize spíše zhoršují, nežli by pomáhaly krize mírnit.

Pokračování

Nezávislý dům 2.0

V Ekonomkách jsme dokončili roční testování nezávislého domu a já se s Vámi dnes o tuto mimořádnou radost mohu rozdělit. 🙂

Dnes tedy o tom zdali nezávislý dům opravdu funguje. Zdali opravdu lze postavit dům na místě, kde není jediná přípojka ?  Co je myšlenka Nezávislého domu 2.0 ?  Jaké technologie vedou k nezávislosti ? Co je možnost hybridního domu ? A pochopitelně kolik to všechno stojí ?

Pokračování

Vnímejme souvislosti

Nenápadně, plíživě, přesto podstatně zhoršuje se fungování Česka. Jasně nikdy jsme nedosáhli ideálu výborně fungujícího státu. Žili jsme však v trendu mírného zlepšování správným směrem. Tento trend se bohužel zvrátil. Co jsme před tím dvacet let k lepšímu posouvali teď rychle ztrácíme.

A já si k tomuto dovolím jednu zásadní myšlenku.

Pokračování

Každá mince má dvě strany

Každá mince má dvě strany.  Vždy jsem usiloval o více dostupné bydlení mladých lidí. Zároveň každá myšlenka i veskrze ušlechtilá může se v nesprávných rukou stát škodlivou.  Uvědomoval jsem si vždy všechna rizika ? A nestal se náš vzácný lék v rukou některých nebezpečnou drogou ? Je někde hranice, kde již pomáhat nemáme ?  To jsou myšlenky, ke kterým se již roky stále vracím. A o těchto bude i můj dnešní Blog.

Pokračování

Hypotéka po insolvenci

Rozhodli jste se pro druhou šanci, prošli insolvencí a teď byste rádi řešili vlastní bydlení hypotékou. Najednou zjišťujete, že věci jsou jinak, nežli jste původně očekávali. Že dveře bank zůstávají zavřené.

Tak dnes Blog, o který mne mnoho z Vás dlouho žádalo. O tom, jaké možnosti financování jsou po skončené insolvenci.

Pokračování

Deník stavitele 2020 – „Stylová tečka za rokem 2020“

Rok 2020 bude v mnoha ohledech rokem naprosto mimořádným. Možná někoho z Vás bude zajímat jak takto zvláštní rok prožívá stavitel rodinných domů. Jak myšlenky běží v jednotlivých dnech. Jaké jsou reakce na situace, které jsme nikdy před tím neměli možnost řešit. To je Deník stavitele v roce 2020.

Pokračování